Loovuslaagri kleidi õmblemine

Loovuslaagri kleit on (puuvillasest või segakiust) ühevärvilisest trikotaažist ja ulatub maani. Kleidi satsid ja rüüžid on kroogitud ja kapitud (kaunistusõmblusega). Rüüžid on kahekordsed, valmislaiusega 4,5 cm. Materjali kulub 128 cm pika tüdruku kleidi jaoks umbes 2 m x 160 cm.

Kõige lihtsam on kleidi õmblemiseks kasutada parajalt ümber piha hoidvat T-särki, mille külge saab õmmelda sobivas toonis kolm satsi seelikuks ja mille alumine äär, kaelaauk ja varrukaääred ääristatakse kahekordse rüüžiga.

Töö järjekord:

1. Satsi laiuse arvutamine:

Mõõdan lapse seeliku pikkuse vöökohast maani.>

Lahutan seeliku pikkusest rüüži laiuse 4,5 cm >

Jagan tulemuse kolmega, saan ühe satsi laiuse.

Näiteks 122 suurusel on see umbes 20 cm, 134 suurusel 23 cm ja 146 suurusel 26 cm.

2. Satsi pikkuse arvutamine:

Iga ema võib oma lapsele õmmelda nii kahara kleidi kui soovib!

Keskmiselt võiksid satsi pikkused olla I sats 160 cm, II sats 240 cm, III sats 320 cm

Üldreeglina jääb ilus kui iga järgmise satsi pikkus on 1,5 – 2 korda pikem eelmisest satsist.

3. Rüüžid:

Rüüžid on kahekordsed, seega tuleb lõigata 11 cm laiused ribad + õmblusvaru

Allääre rüüži pikkus võib olla isegi üle 5 meetri, kaelakaare ja varruka rüüzide pikkus oleneb suurusest. Üldreeglina jääb ilus kui rüüži pikkus on 1,5 korda pikem äärest kuhu ta õmmeldakse.

4. Lõikan T-särgi vööni lühemaks (jäta õmblusvaruks 1 cm)

5. Lõikan välja esimese satsi ( ära unusta õmblusvaru!) kroogin ja õmblen piha külge. Satsi ühendusõmbluse jätan vasakule küljele (kui jääb kogemata paremale-pole hullu )

6. Lõikan välja teise satsiriba, kroogin esimese satsi külge, kui vaja lõikan satsi juurde, kui jääb üle, jätan kolmanda satsi jaoks. Ühendusõmbluse püüan jätta vasakule küljele või vähemalt selja taha.

7. Lõikan välja kolmanda satsiriba, kroogin teise satsi külge ja kui vaja lõikan satsi juurde, kui jääb üle, jätan rüüži jaoks. Ühendusõmbluse püüan jätta vasakule küljele või vähemalt selja taha.

8. Valmistan ette rüüži .Rüüžid murtakse kahekordseks, triigitakse murdejoon sisse (isegi äärt pisut venitades), kroogitakse ja õmmeldakse äärtesse. Kui riie on otsa saanud, võib rüüžid panna teist värvi .

Kõik satsid võivad olla näiteks erivärvi punased või toon-toonis üleminekud. Jääb väga ilus!

Slepp- hõlmikseeliku õmblemiseks võib kasutada fantaasiat. Joonis on näha paberPupsiku lõikelehel!