Rahvuslikel traditsioonidel käsitöö-ja kunsti õpitoad ning käsitöönäitus

2010 aasta kevadel alustatud LEADER–projekt võeti kohaliku rahva poolt soojalt vastu. Osales kaks korda rohkem käsitööhuvilisi kui oskasime loota.

Kevadel toimusid projekti raames Jaaniojal neli õpituba : 11.03.10.a. „Lihtsamad võtted naha kasutamisel käsitööesemete valmistamisel“, 25.03.10.a. „Kunsti ja hobitarvete kasutamine erinevate materjalide kaunistamiseks“, 06.04.10.a. „Kohalik  käsitöö, rahvuslikud tikandid ja mustrid“, 06.05.10.a. „Tekstiilist ja kudumitest lapitööd“.

Osalesid nii need, kelle hobiks on käsitöö ja kunst kui ka need, kelle jaoks käsitöö on lisavõimalus toimetulekuks maal. Eriti oodatud olid noored, kelle lennukad ideed tulid kasuks tänapäevaste rahvuslike esemete ja suveniiride loomisel. Projekti eelarvest muretseti vajalikud materjalid ja töövahendid ning kutsuti juhendama oma ala asjatundjad. 

Sügisesed õpitoad toimusid 14.10.10.a. Käsmus, Sireli puhketalus, 21.10.10.a. Vainupeal, Adami turismitalus, 18.11.10.a. Altjal, Toomarahva turismitalus.

12. novembril käisime kogemuste saamiseks ning silmaringi laiendamiseks Tallinnas Eesti Käsitööseltsi poolt korraldataval Mardilaadal.

Aasta jooksul valminud töid esitlesime 28. novembril Võsu Rannaklubis. Samas tutuvustasime edaspidiseid tegevusi, mis sisaldusvad keerulise nimega projektis „Lahemaa Rakendusliku Loovuskooli koostöö haridusasutuste ja seltsidega ettevõtlikkuse tõstmisel Arenduskoja tegevuspiirkonnas“

Projekti raames muretsetakse liikuv keraamikatöötuba kõigi töövahenditega.

Lisateave: jaanioja@gmail.com, mob 56 470 187 või 32 55 159

Janika Saar

projektijuht

Arenduskoja logod

Kallid osalejad, kui teil on meiega muljeid, kommentaare, pilte tegemistest jagada, siis hea meelega avaldame need siin leheküljel!

Näitus

Hobitarvete töötuba

Rahvuslike mustrite töötuba

Nahatöö

Kudumitest lapitöö

Käsmu - Vainupea - Altja